Home > Products > Integrated Circuits (ICs) > Data Acquisition - Analog Front End (AFE) > XRD9836ACG
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XRD9836ACG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XRD9836ACG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
XRD9836ACG
| Part No | XRD9836ACG |
|---|---|
| Manufacturer | Exar Corporation |
| Description | IC 16B CCD/CIS SIG PROC 48TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 48-TSSOP (0.240", 6.10mm Width) |
|---|---|
| Packaging: | Tube |
| Number of Channels: | 3 |
| Supplier Device Package: | 48-TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 3 Channel AFE 16 Bit 500mW 48-TSSOP |
| Voltage - Supply, Digital: | 3 V ~ 3.6 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Number of Bits: | 16 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Power (Watts): | 500mW |
| Voltage - Supply, Analog: | 3 V ~ 3.6 V |
Introduce
We can supply XRD9836ACG , send us a request quote to request XRD9836ACG pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XRD9836ACG.The price and lead time for XRD9836ACG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part XRD9836ACG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






