Home > Products > Integrated Circuits (ICs) > Data Acquisition - Analog Front End (AFE) > XRD9826ACU
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy XRD9826ACU with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy XRD9826ACU with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
XRD9826ACU
| Part No | XRD9826ACU |
|---|---|
| Manufacturer | Exar Corporation |
| Description | IC 16B CCD/CIS SIG PROC 20SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
|---|---|
| Packaging: | Tube |
| Number of Channels: | 3 |
| Supplier Device Package: | 20-SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 3 Channel AFE 16 Bit 200mW 20-SSOP |
| Voltage - Supply, Digital: | 3 V ~ 5.5 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Number of Bits: | 16 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Power (Watts): | 200mW |
| Voltage - Supply, Analog: | 3 V ~ 5.5 V |
Introduce
We can supply XRD9826ACU , send us a request quote to request XRD9826ACU pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number XRD9826ACU.The price and lead time for XRD9826ACU depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part XRD9826ACU.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





