Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy UPDS3200 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy UPDS3200 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
UPDS3200
| Part No | UPDS3200 |
|---|---|
| Manufacturer | Microsemi |
| Description | DIODE SCHOTTKY 200V 3A POWERDI5 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | PowerDI™ 5 |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | PowerDI™ 5 |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Schottky 200V 3A Surface Mount PowerDI™ 5 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 780mV @ 3A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 10µA @ 200V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -65°C ~ 150°C |
| Capacitance @ Vr, F: | - |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 200V |
| Base Part Number: | UPDS3200 |
| Other Names: | UPDS3200CT UPDS3200E3CT UPDS3200E3CT-ND |
| Current - Average Rectified (Io): | 3A |
Introduce
We can supply UPDS3200 , send us a request quote to request UPDS3200 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number UPDS3200.The price and lead time for UPDS3200 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part UPDS3200.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





