Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy UNHS20300L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy UNHS20300L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
UNHS20300L
| Part No | UNHS20300L |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | FUSE BRD MNT 1.2A 50VAC/VDC SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| DC Cold Resistance: | 0.045 Ohms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Response Time: | Fast |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.091" W x 0.087" H (3.00mm x 2.30mm x 2.20mm) |
| Color: | - |
| Series: | UNHS200 |
| Voltage Rating - DC: | 50V |
| Other Names: | UNHS20300LCT UNHS203CT UNHS203CT-ND |
| Voltage Rating - AC: | 50V |
| Approvals: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 1.2A |
Introduce
We can supply UNHS20300L , send us a request quote to request UNHS20300L pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number UNHS20300L.The price and lead time for UNHS20300L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part UNHS20300L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





