Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy UNHS20100L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy UNHS20100L with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
UNHS20100L
| Part No | UNHS20100L |
|---|---|
| Manufacturer | Panasonic |
| Description | FUSE BRD MNT 700MA 50VAC/VDC SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 2-SMD, J-Lead |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Fuse Type: | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| DC Cold Resistance: | 0.095 Ohms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Response Time: | Fast |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.118" L x 0.091" W x 0.087" H (3.00mm x 2.30mm x 2.20mm) |
| Color: | - |
| Series: | UNHS200 |
| Voltage Rating - DC: | 50V |
| Other Names: | UNHS20100LCT UNHS201CT UNHS201CT-ND |
| Voltage Rating - AC: | 50V |
| Approvals: | - |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 700mA |
Introduce
We can supply UNHS20100L , send us a request quote to request UNHS20100L pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number UNHS20100L.The price and lead time for UNHS20100L depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part UNHS20100L.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





