Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy UM62609LSET with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy UM62609LSET with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
UM62609LSET
| Part No | UM62609LSET |
|---|---|
| Manufacturer | Bopla Enclosures |
| Description | BOX ABS GRAY 10.19"L X 11.45"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 2.449" (62.20mm) |
|---|---|
| Container Type: | Box |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Box Plastic, ABS Gray Split Sides and End Panel(s) 10.193" L x 11.453" W (258.90mm x 290.90mm) X 2.449" (62.20mm) |
| Material Flammability Rating: | UL94 HB |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Weight: | 1.8 lbs (816.5g) |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Ratings: | IP30 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 10.193" L x 11.453" W (258.90mm x 290.90mm) |
| Color: | Gray |
| Series: | Ultramas |
| Thickness: | 0.138" (3.50mm) |
| Other Names: | 902-1084 |
| Material: | Plastic, ABS |
| Design: | Split Sides and End Panel(s) |
| Features: | Vented Panels |
| Area (L x W): | 117 in² (755 cm²) |
Introduce
We can supply UM62609LSET , send us a request quote to request UM62609LSET pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number UM62609LSET.The price and lead time for UM62609LSET depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part UM62609LSET.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





