Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy UM62009TALLSET with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy UM62009TALLSET with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
UM62009TALLSET
| Part No | UM62009TALLSET |
|---|---|
| Manufacturer | Bopla Enclosures |
| Description | BOX ABS GRAY 7.83"L X 11.45"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 3.630" (92.20mm) |
|---|---|
| Container Type: | Box |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Box Plastic, ABS Gray Split Sides and End Panel(s) 7.831" L x 11.453" W (198.90mm x 290.90mm) X 3.630" (92.20mm) |
| Material Flammability Rating: | UL94 HB |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Weight: | - |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Ratings: | IP40 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 7.831" L x 11.453" W (198.90mm x 290.90mm) |
| Color: | Gray |
| Series: | Ultramas |
| Thickness: | 0.138" (3.50mm) |
| Other Names: | 902-1082 |
| Material: | Plastic, ABS |
| Design: | Split Sides and End Panel(s) |
| Features: | - |
| Area (L x W): | 89.7 in² (579 cm²) |
Introduce
We can supply UM62009TALLSET , send us a request quote to request UM62009TALLSET pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number UM62009TALLSET.The price and lead time for UM62009TALLSET depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part UM62009TALLSET.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





