Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy UF92B23-STLR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy UF92B23-STLR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
UF92B23-STLR
| Part No | UF92B23-STLR |
|---|---|
| Manufacturer | Mechatronics |
| Description | FAN AXIAL 92X25MM 230VAC TERM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Static Pressure: | 0.160 in H2O (39.8 Pa) |
|---|---|
| Material - Blade: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage Range: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Voltage - Rated: | 230VAC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Power (Watts): | 14.00W |
| Ingress Protection: | - |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Air Flow: | 25.0 CFM (0.700m³/min) |
| Operating Temperature: | -40 ~ 158°F (-40 ~ 70°C) |
| Current Rating: | 0.060A |
| Noise: | 32.0 dB(A) |
| Termination: | 2 Terminals |
| Bearing Type: | Sleeve |
| Weight: | 0.618 lb (280.32g) |
| RPM: | 2300 RPM |
| Material - Frame: | Aluminum |
| Size / Dimension: | Square - 92mm L x 92mm H |
| Series: | UF92B |
| Width: | 25.00mm |
| Approvals: | CE, cUL, TUV, UL |
Introduce
We can supply UF92B23-STLR , send us a request quote to request UF92B23-STLR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number UF92B23-STLR.The price and lead time for UF92B23-STLR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part UF92B23-STLR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





