Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy UF92AM12-BWHR-F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy UF92AM12-BWHR-F with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
UF92AM12-BWHR-F
| Part No | UF92AM12-BWHR-F |
|---|---|
| Manufacturer | Mechatronics |
| Description | FAN AXIAL 92X38MM 115V HIGH TEMP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Static Pressure: | 0.300 in H2O (74.7 Pa) |
|---|---|
| Material - Blade: | Polybutylene Terephthalate (PBT) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage Range: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Voltage - Rated: | 115VAC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Power (Watts): | 11.00W |
| Ingress Protection: | - |
| Fan Type: | Tubeaxial |
| Features: | - |
| Air Flow: | 51.0 CFM (1.43m³/min) |
| Operating Temperature: | -40 ~ 194°F (-40 ~ 90°C) |
| Current Rating: | 0.120A |
| Noise: | 42.0 dB(A) |
| Termination: | 2 Wire Leads |
| Bearing Type: | Ball |
| Weight: | 0.948 lb (430.01g) |
| RPM: | 3200 RPM |
| Material - Frame: | Aluminum |
| Size / Dimension: | Square - 92.5mm L x 92.5mm H |
| Series: | UF92A |
| Width: | 38.00mm |
| Other Names: | 1570-1224 UF92AM12-BWHF UF92AM12-BWHR-F-ND |
| Approvals: | CE, cUL, TUV, UL |
Introduce
We can supply UF92AM12-BWHR-F , send us a request quote to request UF92AM12-BWHR-F pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number UF92AM12-BWHR-F.The price and lead time for UF92AM12-BWHR-F depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part UF92AM12-BWHR-F.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






