Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TWW10J430E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TWW10J430E with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TWW10J430E
| Part No | TWW10J430E |
|---|---|
| Manufacturer | Ohmite |
| Description | RES 430 OHM 10W 5% RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Package / Case: | Radial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Radial Lead |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 430 Ohms ±5% 10W Through Hole Resistor Radial Flame Proof, Safety Wirewound |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±350ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | 2.008" (51.00mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.492" L x 0.354" W (12.50mm x 9.00mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | TWW |
| Power (Watts): | 10W |
| Other Names: | OHTWW10J430E OHTWW10J430E-ND |
| Resistance: | 430 Ohms |
| Features: | Flame Proof, Safety |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 275°C |
| Composition: | Wirewound |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply TWW10J430E , send us a request quote to request TWW10J430E pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TWW10J430E.The price and lead time for TWW10J430E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TWW10J430E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





