Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TRA18503NP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TRA18503NP with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TRA18503NP
| Part No | TRA18503NP |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies - Antennas |
| Description | RF ANT 1.9GHZ DOME N FEM PAN MT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| VSWR: | 2 |
|---|---|
| Applications: | GSM, PCS |
| Mounting Type: | Panel Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Return Loss: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency Group: | UHF (1 GHz ~ 2 GHz) |
| Detailed Description: | 1.9GHz GSM, PCS Dome RF Antenna 1.85GHz ~ 1.99GHz 3dBi Connector, N Female Panel Mount |
| Termination: | Connector, N Female |
| Power - Max: | 100W |
| Number of Bands: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Gain: | 3dBi |
| Frequency Range: | 1.85GHz ~ 1.99GHz |
| Antenna Type: | Dome |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Phantom® |
| Height (Max): | 2.700" (68.58mm) |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Frequency (Center/Band): | 1.9GHz |
Introduce
We can supply TRA18503NP , send us a request quote to request TRA18503NP pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TRA18503NP.The price and lead time for TRA18503NP depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TRA18503NP.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






