Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TRA18503 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TRA18503 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TRA18503
| Part No | TRA18503 |
|---|---|
| Manufacturer | Laird Technologies - Antennas |
| Description | RF ANT 1.9GHZ DOME NMO BASE MT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| VSWR: | 2 |
|---|---|
| Applications: | GSM, PCS |
| Mounting Type: | Base Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Return Loss: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Frequency Group: | UHF (1 GHz ~ 2 GHz) |
| Detailed Description: | 1.9GHz GSM, PCS Dome RF Antenna 1.85GHz ~ 1.99GHz 3dBi Connector, NMO Base Mount |
| Termination: | Connector, NMO |
| Power - Max: | 100W |
| Number of Bands: | 1 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Gain: | 3dBi |
| Frequency Range: | 1.85GHz ~ 1.99GHz |
| Antenna Type: | Dome |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | Phantom® |
| Height (Max): | 2.700" (68.58mm) |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Frequency (Center/Band): | 1.9GHz |
Introduce
We can supply TRA18503 , send us a request quote to request TRA18503 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TRA18503.The price and lead time for TRA18503 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TRA18503.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






