Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TLS115D0LDXUMA1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TLS115D0LDXUMA1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TLS115D0LDXUMA1
| Part No | TLS115D0LDXUMA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | IC REG LIN POS ADJ 150MA 8DSO |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Supplier Device Package: | PG-DSO-8, e-Pad |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 2V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2A (4 Weeks) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 20 Weeks |
| Number of Regulators: | 1 |
| Current - Supply (Max): | 14mA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Voltage Dropout (Max): | 0.5V @ 150mA |
| PSRR: | 85dB (100Hz) |
| Current - Output: | 150mA |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Output Type: | Adjustable |
| Output Configuration: | Positive |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max): | 14V |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output Tracking 150mA PG-DSO-8, e-Pad |
| Current - Quiescent (Iq): | 90µA |
| Series: | Automotive, AEC-Q100 |
| Other Names: | SP001474720 TLS115D0LDXUMA1TR |
| Voltage - Input (Max): | 45V |
| Control Features: | Enable, Power Good |
| Protection Features: | Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit |
Introduce
We can supply TLS115D0LDXUMA1 , send us a request quote to request TLS115D0LDXUMA1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLS115D0LDXUMA1.The price and lead time for TLS115D0LDXUMA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TLS115D0LDXUMA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







