Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TLS115D0EJXUMA1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TLS115D0EJXUMA1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TLS115D0EJXUMA1
| Part No | TLS115D0EJXUMA1 |
|---|---|
| Manufacturer | International Rectifier (Infineon Technologies) |
| Description | IC REG LIN POS ADJ 150MA TSON-10 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 10-TFDFN Exposed Pad |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Voltage - Output (Max): | 14V |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | PG-TSON-10 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Linear Voltage Regulator IC Positive Adjustable 1 Output Tracking 150mA PG-TSON-10 |
| Voltage - Output (Min/Fixed): | 2V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Number of Regulators: | 1 |
| Current - Quiescent (Iq): | 90µA |
| Current - Supply (Max): | 14mA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Voltage Dropout (Max): | 0.5V @ 150mA |
| Series: | Automotive, AEC-Q100 |
| Other Names: | TLS115D0EJXUMA1CT |
| Voltage - Input (Max): | 45V |
| PSRR: | 85dB (100Hz) |
| Current - Output: | 150mA |
| Control Features: | Enable, Power Good |
| Protection Features: | Over Temperature, Reverse Polarity, Short Circuit |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Output Type: | Adjustable |
| Output Configuration: | Positive |
Introduce
We can supply TLS115D0EJXUMA1 , send us a request quote to request TLS115D0EJXUMA1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TLS115D0EJXUMA1.The price and lead time for TLS115D0EJXUMA1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TLS115D0EJXUMA1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







