Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TFCJJ6SA105AC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TFCJJ6SA105AC with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TFCJJ6SA105AC
| Part No | TFCJJ6SA105AC |
|---|---|
| Manufacturer | C&K |
| Description | SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 277V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Mechanical Life: | - |
|---|---|
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Switch Function: | On-Mom |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Electrical Life: | - |
| Termination Style: | Quick Connect - 0.250" (6.3mm) |
| Pretravel: | 0.060" (1.5mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Force: | 180gf |
| Ingress Protection: | - |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Current Rating: | 15A (AC), 500mA (DC) |
| Circuit: | SPDT |
| Mounting Type: | Chassis Mount |
| Packaging: | Bulk |
| Operating Position: | 0.812" (20.6mm) |
| Actuator Type: | Lever, Roller |
| Overtravel: | 0.030" (0.76mm) |
| Series: | TF |
| Release Force: | 20gf |
| Voltage Rating - DC: | 125V |
| Differential Travel: | 0.015" (0.38mm) |
| Voltage Rating - AC: | 277V |
Introduce
We can supply TFCJJ6SA105AC , send us a request quote to request TFCJJ6SA105AC pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TFCJJ6SA105AC.The price and lead time for TFCJJ6SA105AC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TFCJJ6SA105AC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for TFCJJ6SA105AC
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
![]() |
TFCJF5SA1040Y | C&K | SWITCH SNAP ACT SPST-NO 1A 125V | RFQ >> |
![]() |
TFCJF5SA104AC | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 1A 125V | RFQ >> |
![]() |
TFCJF5SA104AW | C&K | SWITCH SNAP ACT SPST-NC 1A 125V | RFQ >> |
![]() |
TFCJF5SA104AY | C&K | SWITCH SNAP ACT SPST-NO 1A 125V | RFQ >> |
![]() |
TFCJF5SA1540C | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 1A 125V | RFQ >> |
![]() |
TFCJF5SP0040C | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 1A 125V | RFQ >> |
![]() |
TFCJF5SP0040W | C&K | SWITCH SNAP ACT SPST-NC 1A 125V | RFQ >> |
![]() |
TFCJF5SP004AC | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 1A 125V | RFQ >> |
![]() |
TFCJF5SP004AW | C&K | SWITCH SNAP ACT SPST-NC 1A 125V | RFQ >> |
![]() |
TFCJF5ST1040C | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 1A 125V | RFQ >> |
![]() |
TFCJF5ST1040Y | C&K | SWITCH SNAP ACT SPST-NO 1A 125V | RFQ >> |
![]() |
TFCJF5ST1440C | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 1A 125V | RFQ >> |
![]() |
TFCJF5ST1440Y | C&K | SWITCH SNAP ACT SPST-NO 1A 125V | RFQ >> |
![]() |
TFCJF5ST144AC | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 1A 125V | RFQ >> |
![]() |
TFCJF5ST144AW | C&K | SWITCH SNAP ACT SPST-NC 1A 125V | RFQ >> |
![]() |
TFCJF5ST1540Y | C&K | SWITCH SNAP ACT SPST-NO 1A 125V | RFQ >> |
![]() |
TFCJF5ST2540C | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 1A 125V | RFQ >> |
![]() |
TFCJF5ST2540Y | C&K | SWITCH SNAP ACT SPST-NO 1A 125V | RFQ >> |
![]() |
TFCJF5VP0040C | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 1A 125V | RFQ >> |
![]() |
TFCJF5VP004AC | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 1A 125V | RFQ >> |
| TFCJF5VT2540Y | C&K | SWITCH SNAP ACT SPST-NO 1A 125V | RFQ >> | |
![]() |
TFCJH8SP0040C | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 5A 277V | RFQ >> |
![]() |
TFCJH8SP004AY | C&K | SWITCH SNAP ACT SPST-NO 5A 277V | RFQ >> |
![]() |
TFCJH8ST1340C | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 5A 277V | RFQ >> |
![]() |
TFCJJ6SA1040C | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 277V | RFQ >> |
![]() |
TFCJJ6SA104AC | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 277V | RFQ >> |
![]() |
TFCJJ6SA105AC | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 277V | RFQ >> |
![]() |
TFCJJ6SA1540C | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 277V | RFQ >> |
![]() |
TFCJJ6SA1540W | C&K | SWITCH SNAP ACT SPST-NC 15A 277V | RFQ >> |
![]() |
TFCJJ6SA1540Y | C&K | SWITCH SNAP ACT SPST-NO 15A 277V | RFQ >> |
![]() |
TFCJJ6SA154AC | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 277V | RFQ >> |
![]() |
TFCJJ6SA155AC | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 277V | RFQ >> |
![]() |
TFCJJ6SA2540C | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 277V | RFQ >> |
![]() |
TFCJJ6SA2540W | C&K | SWITCH SNAP ACT SPST-NC 15A 277V | RFQ >> |
![]() |
TFCJJ6SA254AC | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 277V | RFQ >> |
![]() |
TFCJJ6SP0040C | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 277V | RFQ >> |
![]() |
TFCJJ6SP0040W | C&K | SWITCH SNAP ACT SPST-NC 15A 277V | RFQ >> |
![]() |
TFCJJ6SP0040Y | C&K | SWITCH SNAP ACT SPST-NO 15A 277V | RFQ >> |
| TFCJJ6SP004AC | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 277V | RFQ >> | |
![]() |
TFCJJ6ST1440C | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 277V | RFQ >> |
![]() |
TFCJJ6ST1540C | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 277V | RFQ >> |
![]() |
TFCJJ6ST1540W | C&K | SWITCH SNAP ACT SPST-NC 15A 277V | RFQ >> |
![]() |
TFCJJ6ST1540Y | C&K | SWITCH SNAP ACT SPST-NO 15A 277V | RFQ >> |
![]() |
TFCJJ6ST154AC | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 277V | RFQ >> |
![]() |
TFCJJ6ST155AC | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 277V | RFQ >> |
![]() |
TFCJJ6ST1640C | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 277V | RFQ >> |
![]() |
TFCJJ6ST164AC | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 277V | RFQ >> |
![]() |
TFCJJ6ST1840C | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 277V | RFQ >> |
![]() |
TFCJJ6ST184AY | C&K | SWITCH SNAP ACT SPST-NO 15A 277V | RFQ >> |
![]() |
TFCJJ6ST2340C | C&K | SWITCH SNAP ACTION SPDT 15A 277V | RFQ >> |





