Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TD62004APG,N with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TD62004APG,N with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TD62004APG,N
| Part No | TD62004APG,N |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | IC DRIVER DARL SNK TTL 7CH 16DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 16-DIP |
| Data Rate: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 7/0 Driver 16-DIP |
| Voltage - Supply: | 0 V ~ 50 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Duplex: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | TD6200*A |
| Type: | Driver |
| Other Names: | TD62004APG TD62004APG(5,J,S) TD62004APG(5,J,S)-ND TD62004APG(O,N) TD62004APG(O,N)-ND TD62004APG(ON) TD62004APG(ON)-ND TD62004APG-ND TD62004APGN TD62004APGON |
| Protocol: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Drivers/Receivers: | 7/0 |
Introduce
We can supply TD62004APG,N , send us a request quote to request TD62004APG,N pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TD62004APG,N.The price and lead time for TD62004APG,N depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TD62004APG,N.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





