Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TD62004AFG,N with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TD62004AFG,N with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TD62004AFG,N
| Part No | TD62004AFG,N |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | IC DRIVER DARL SINK 7-CH 16-SOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 16-SOIC (0.173", 4.40mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 16-SOP |
| Data Rate: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 7/0 Driver 16-SOP |
| Voltage - Supply: | 0 V ~ 50 V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Duplex: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | TD6200*A |
| Type: | Driver |
| Other Names: | TD62004AFG(5,S) TD62004AFG(5,S)-ND TD62004AFG(O,N) TD62004AFG(O,N)-ND TD62004AFG(ON) TD62004AFG(ON)-ND TD62004AFG5S TD62004AFG5S-ND TD62004AFGN TD62004AFGON TD62004AFGON-ND |
| Protocol: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Drivers/Receivers: | 7/0 |
Introduce
We can supply TD62004AFG,N , send us a request quote to request TD62004AFG,N pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TD62004AFG,N.The price and lead time for TD62004AFG,N depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TD62004AFG,N.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





