Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TBAV99,LM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TBAV99,LM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TBAV99,LM
| Part No | TBAV99,LM |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | DIODE ARRAY GP 80V 100MA SOT23-3 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
|---|---|
| Diode Type: | Standard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOT-23-3 |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Array 1 Pair Series Connection Standard 80V 100mA Surface Mount TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.25V @ 150mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 500nA @ 80V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Diode Configuration: | 1 Pair Series Connection |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | 125°C (Max) |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 100mA |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 80V |
| Other Names: | TBAV99,LM(B TBAV99,LM(T TBAV99LM TBAV99LMTR |
| Reverse Recovery Time (trr): | 4ns |
Introduce
We can supply TBAV99,LM , send us a request quote to request TBAV99,LM pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TBAV99,LM.The price and lead time for TBAV99,LM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TBAV99,LM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





