Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy TBAV70,LM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy TBAV70,LM with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
TBAV70,LM
| Part No | TBAV70,LM |
|---|---|
| Manufacturer | Toshiba Semiconductor and Storage |
| Description | DIODE HS SW 80V 215MA SOT23 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SOT-23-3 Flat Leads |
|---|---|
| Diode Type: | Standard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOT-23-3 |
| Speed: | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 80V 215mA Surface Mount SOT-23-3 Flat Leads |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Diode Configuration: | 1 Pair Common Cathode |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | - |
| Current - Average Rectified (Io) (per Diode): | 215mA |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 80V |
| Other Names: | TBAV70,LM(B TBAV70,LM(T TBAV70LMTR |
Introduce
We can supply TBAV70,LM , send us a request quote to request TBAV70,LM pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number TBAV70,LM.The price and lead time for TBAV70,LM depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part TBAV70,LM.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





