Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SRC-10-01 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SRC-10-01 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SRC-10-01
| Part No | SRC-10-01 |
|---|---|
| Manufacturer | Essentra Components |
| Description | CBL CLIP WIRE SADDLE NAT ARROW |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 0.900" (22.86mm) |
|---|---|
| Mounting Type: | Split Arrowhead, Winged |
| Packaging: | Bulk |
| Length: | 1.010" (25.65mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Cable Clip, Wire Saddle Natural Split Arrowhead, Winged 0.625" (15.88mm) |
| Adhesive: | - |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-2 |
| Type Attributes: | Round |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Screw Size: | - |
| Bundle Center to Mounting Center: | 0.500" (12.70mm) |
| Panel Hole Size: | 0.250" (6.35mm) |
| Opening Size: | 0.625" (15.88mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Natural |
| Series: | - |
| Width: | 0.200" (5.08mm) |
| Type: | Clip, Wire Saddle |
| Other Names: | 21018015 SRC1001 |
| Material: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Material Thickness: | - |
| Features: | - |
| Panel Thickness: | 0.050" ~ 0.060" (1.27mm ~ 1.52mm) |
Introduce
We can supply SRC-10-01 , send us a request quote to request SRC-10-01 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SRC-10-01.The price and lead time for SRC-10-01 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SRC-10-01.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





