Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SRC-1-01 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SRC-1-01 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SRC-1-01
| Part No | SRC-1-01 |
|---|---|
| Manufacturer | Essentra Components |
| Description | CBL CLIP WIRE SADDLE NAT ARROW |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 0.480" (12.20mm) |
|---|---|
| Mounting Type: | Split Arrowhead, Winged |
| Packaging: | Bulk |
| Length: | 0.850" (21.59mm) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Cable Clip, Wire Saddle Natural Split Arrowhead, Winged 0.197" (5.00mm) |
| Adhesive: | - |
| Material Flammability Rating: | UL94 V-2 |
| Type Attributes: | Round |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Screw Size: | - |
| Bundle Center to Mounting Center: | 0.443" (11.25mm) |
| Panel Hole Size: | 0.246" (6.25mm) |
| Opening Size: | 0.197" (5.00mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Natural |
| Series: | - |
| Width: | 0.157" (4.00mm) |
| Type: | Clip, Wire Saddle |
| Material: | Polyamide (PA66), Nylon 6/6 |
| Material Thickness: | - |
| Features: | - |
| Panel Thickness: | 0.079" ~ 0.118" (2.00mm ~ 3.00mm) |
Introduce
We can supply SRC-1-01 , send us a request quote to request SRC-1-01 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SRC-1-01.The price and lead time for SRC-1-01 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SRC-1-01.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






