Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SP5747CHK0AVKU6R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SP5747CHK0AVKU6R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SP5747CHK0AVKU6R
| Part No | SP5747CHK0AVKU6R |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | DUAL CORE 4M FLASH 512K RAM F |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Data Converters: | A/D 80x10b, 64x12b |
|---|---|
| RAM Size: | 512K x 8 |
| Package / Case: | 176-LQFP Exposed Pad |
| Program Memory Type: | FLASH |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 176-LQFP (24x24) |
| EEPROM Size: | - |
| Core Size: | 32-Bit Dual-Core |
| Number of I/O: | 129 |
| Speed: | 80MHz/160MHz |
| Detailed Description: | e200z2, e200z4 MPC57xx Microcontroller IC 32-Bit Dual-Core 80MHz/160MHz 4MB (4M x 8) FLASH 176-LQFP (24x24) |
| Connectivity: | CANbus, Ethernet, I²C, LINbus, SAI, SPI, USB, USB OTG |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3 V ~ 5.5 V |
| Core Processor: | e200z2, e200z4 |
| Program Memory Size: | 4MB (4M x 8) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | MPC57xx |
| Oscillator Type: | Internal |
| Other Names: | 935346774528 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, WDT |
Introduce
We can supply SP5747CHK0AVKU6R , send us a request quote to request SP5747CHK0AVKU6R pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SP5747CHK0AVKU6R.The price and lead time for SP5747CHK0AVKU6R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SP5747CHK0AVKU6R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






