Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SP5744PFK1AMLQ8R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SP5744PFK1AMLQ8R with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SP5744PFK1AMLQ8R
| Part No | SP5744PFK1AMLQ8R |
|---|---|
| Manufacturer | NXP Semiconductors / Freescale |
| Description | 32-BIT MCU DUAL CORE POWER ARCH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Data Converters: | A/D 64x12b |
|---|---|
| RAM Size: | 384K x 8 |
| Package / Case: | 144-LQFP |
| Program Memory Type: | FLASH |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 144-LQFP (20x20) |
| EEPROM Size: | - |
| Core Size: | 32-Bit Dual-Core |
| Speed: | 180MHz |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | e200z4 MPC57xx Microcontroller IC 32-Bit Dual-Core 180MHz 2.5MB (2.5M x 8) FLASH 144-LQFP (20x20) |
| Connectivity: | CANbus, Ethernet, FlexRay, LINbus, SPI, UART/USART |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd): | 3.15 V ~ 5.5 V |
| Core Processor: | e200z4 |
| Program Memory Size: | 2.5MB (2.5M x 8) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | MPC57xx |
| Oscillator Type: | Internal |
| Other Names: | 935326076528 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Peripherals: | DMA, LVD, POR, WDT |
Introduce
We can supply SP5744PFK1AMLQ8R , send us a request quote to request SP5744PFK1AMLQ8R pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SP5744PFK1AMLQ8R.The price and lead time for SP5744PFK1AMLQ8R depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SP5744PFK1AMLQ8R.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






