Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN220M010ST with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN220M010ST with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SN220M010ST
| Part No | SN220M010ST |
|---|---|
| Manufacturer | Cornell Dubilier Electronics |
| Description | CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 12.06 Ohm @ 120Hz |
|---|---|
| Applications: | General Purpose |
| Tolerance: | ±20% |
| Package / Case: | Radial, Can |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 22µF 10V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can 12.06 Ohm @ 120Hz 1000 Hrs @ 85°C |
| Surface Mount Land Size: | - |
| Lifetime @ Temp.: | 1000 Hrs @ 85°C |
| Ripple Current @ Low Frequency: | 57mA @ 120Hz |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Height - Seated (Max): | 0.433" (11.00mm) |
| Voltage - Rated: | 10V |
| Ratings: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Lead Spacing: | 0.079" (2.00mm) |
| Size / Dimension: | 0.197" Dia (5.00mm) |
| Series: | SN |
| Capacitance: | 22µF |
| Polarization: | Bi-Polar |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
Introduce
We can supply SN220M010ST , send us a request quote to request SN220M010ST pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN220M010ST.The price and lead time for SN220M010ST depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SN220M010ST.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






