Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMM 25 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SMM 25 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SMM 25
| Part No | SMM 25 |
|---|---|
| Manufacturer | Bel |
| Description | FUSE BOARD MNT 25A 250VAC 72VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 2-SMD, Square End Block |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| DC Cold Resistance: | 0.0019 Ohms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Response Time: | Medium |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 100A AC, 130A DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.390" L x 0.120" W x 0.125" H (9.80mm x 3.05mm x 3.18mm) |
| Color: | - |
| Series: | SMM |
| Melting I²t: | 420 |
| Voltage Rating - DC: | 72V |
| Other Names: | 507-1523-1 |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Approvals: | CE, cULus |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 25A |
Introduce
We can supply SMM 25 , send us a request quote to request SMM 25 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMM 25.The price and lead time for SMM 25 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SMM 25.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





