Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMM 15 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SMM 15 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SMM 15
| Part No | SMM 15 |
|---|---|
| Manufacturer | Bel |
| Description | FUSE BOARD MNT 15A 250VAC 72VDC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 2-SMD, Square End Block |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Fuse Type: | Board Mount (Cartridge Style Excluded) |
| DC Cold Resistance: | 0.0036 Ohms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Response Time: | Medium |
| Breaking Capacity @ Rated Voltage: | 100A AC, 130A DC |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.390" L x 0.120" W x 0.125" H (9.80mm x 3.05mm x 3.18mm) |
| Color: | - |
| Series: | SMM |
| Melting I²t: | 110 |
| Voltage Rating - DC: | 72V |
| Other Names: | 507-1950-1 |
| Voltage Rating - AC: | 250V |
| Approvals: | cURus |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 15A |
Introduce
We can supply SMM 15 , send us a request quote to request SMM 15 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMM 15.The price and lead time for SMM 15 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SMM 15.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





