Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SM3527UWDW01 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SM3527UWDW01 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SM3527UWDW01
| Part No | SM3527UWDW01 |
|---|---|
| Manufacturer | Bivar, Inc. |
| Description | LED, SURFACE MOUNT, SM3527, 0.1W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 1411 (3528 Metric) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 3527 |
| Lumens/Watt @ Current - Test: | 106 lm/W |
| CRI (Color Rendering Index): | 80 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LED Lighting SM3527 White, Warm 3000K 3.15V 30mA 120° 1411 (3528 Metric) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 4 (72 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Thermal Resistance of Package: | - |
| Height - Seated (Max): | 0.043" (1.10mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Current - Max: | - |
| Size / Dimension: | 0.138" L x 0.106" W (3.50mm x 2.70mm) |
| Color: | White, Warm |
| Series: | SM3527 |
| Other Names: | 492-2172-2 |
| Flux @ 85°C, Current - Test: | - |
| Flux @ 25°C, Current - Test: | 10 lm (Typ) |
| Current - Test: | 30mA |
| CCT (K): | 3000K |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ): | 3.15V |
| Viewing Angle: | 120° |
Introduce
We can supply SM3527UWDW01 , send us a request quote to request SM3527UWDW01 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SM3527UWDW01.The price and lead time for SM3527UWDW01 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SM3527UWDW01.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






