Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SM351RT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SM351RT with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SM351RT
| Part No | SM351RT |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Description | MAGNETIC SWITCH OMNIPOLAR SOT23 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
|---|---|
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | SOT-23 |
| Current - Output (Max): | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Digital Switch Omnipolar Switch Open Collector Magnetoresistive SOT-23 |
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 24 V |
| Test Condition: | -40°C ~ 85°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Current - Supply (Max): | 5mA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Function: | Omnipolar Switch |
| Series: | - |
| Sensing Range: | ±1.1mT Trip, ±0.2mT Release |
| Other Names: | 480-6476-2 SM351RT-T |
| Polarization: | Either |
| Technology: | Magnetoresistive |
| Features: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Output Type: | Open Collector |
Introduce
We can supply SM351RT , send us a request quote to request SM351RT pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SM351RT.The price and lead time for SM351RT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SM351RT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






