Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SLT-7X with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SLT-7X with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SLT-7X
| Part No | SLT-7X |
|---|---|
| Manufacturer | Agastat Relays / TE Connectivity |
| Description | SOLDERSLEEVE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Email: | info@shengyuic.com |
|---|---|
| Color: | Transparent - Clear |
| Series: | SolderSleeve |
| Length: | 0.787" (19.99mm) |
| Diameter: | 0.280" (7.11mm), 0.299" (7.60mm) |
| Type: | Wire to Wire |
| Other Names: | 269269-000 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Detailed Description: | Wire to Wire Solder Sleeve Transparent - Clear 0.280" (7.11mm), 0.299" (7.60mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 13 Weeks |
| Features: | - |
Introduce
We can supply SLT-7X , send us a request quote to request SLT-7X pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SLT-7X.The price and lead time for SLT-7X depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SLT-7X.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






