Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SDR7045-102K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SDR7045-102K with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SDR7045-102K
| Part No | SDR7045-102K |
|---|---|
| Manufacturer | Bourns, Inc. |
| Description | FIXED IND 1MH 220MA 4 OHM SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Supplier Device Package: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Inductance: | 1mH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.189" (4.80mm) |
| Frequency - Self Resonant: | 3MHz |
| Email: | info@shengyuic.com |
| DC Resistance (DCR): | 4 Ohm Max |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Current Rating: | 220mA |
| Current - Saturation: | 200mA |
| Package / Case: | Nonstandard |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Detailed Description: | 1mH Unshielded Wirewound Inductor 220mA 4 Ohm Max Nonstandard |
| Inductance Frequency - Test: | 100kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Ratings: | - |
| Size / Dimension: | 0.276" L x 0.276" W (7.00mm x 7.00mm) |
| Series: | SDR7045 |
| Q @ Freq: | 48 @ 252kHz |
| Type: | Wirewound |
Introduce
We can supply SDR7045-102K , send us a request quote to request SDR7045-102K pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SDR7045-102K.The price and lead time for SDR7045-102K depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SDR7045-102K.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





