Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SBC3-102-281 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SBC3-102-281 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SBC3-102-281
| Part No | SBC3-102-281 |
|---|---|
| Manufacturer | KEMET |
| Description | FIXED IND 1MH 280MA 2.37 OHM TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Current - Saturation: | 310mA |
| Package / Case: | Radial, Vertical Cylinder |
| Material - Core: | Ferrite |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 1mH Unshielded Wirewound Inductor 280mA 2.37 Ohm Max Radial, Vertical Cylinder |
| Inductance Frequency - Test: | 10kHz |
| Shielding: | Unshielded |
| Inductance: | 1mH |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 54 Weeks |
| Height - Seated (Max): | 0.453" (11.50mm) |
| Ratings: | - |
| Frequency - Self Resonant: | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.354" Dia (9.00mm) |
| Series: | SBC |
| Q @ Freq: | - |
| DC Resistance (DCR): | 2.37 Ohm Max |
| Type: | Wirewound |
| Operating Temperature: | - |
| Current Rating: | 280mA |
Introduce
We can supply SBC3-102-281 , send us a request quote to request SBC3-102-281 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SBC3-102-281.The price and lead time for SBC3-102-281 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SBC3-102-281.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






