Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SBC3/0-Q with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SBC3/0-Q with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SBC3/0-Q
| Part No | SBC3/0-Q |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit |
| Description | CBL CLAMP GROUNDING COPPER |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Height: | 2.070" (52.58mm) |
|---|---|
| Length: | - |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Material Flammability Rating: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Screw Size: | - |
| Bundle Center to Mounting Center: | - |
| Opening Size: | 0.530" (13.46mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Material: | Copper |
| Material Thickness: | - |
| Features: | Corrosion Resistant |
| Mounting Type: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Detailed Description: | Cable Clamp, Grounding Copper 0.530" (13.46mm) |
| Adhesive: | - |
| Type Attributes: | Split Bolt |
| Panel Hole Size: | - |
| Color: | Copper |
| Series: | Pan-Lug™ SBC |
| Width: | 0.950" (24.13mm) |
| Type: | Clamp, Grounding |
| Other Names: | 07498362727 298-15814 SBC3/0-Q-ND |
| Panel Thickness: | - |
Introduce
We can supply SBC3/0-Q , send us a request quote to request SBC3/0-Q pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SBC3/0-Q.The price and lead time for SBC3/0-Q depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SBC3/0-Q.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






