Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SB2003M-TL-W with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SB2003M-TL-W with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
SB2003M-TL-W
| Part No | SB2003M-TL-W |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | DIODE SCHOTTKY 30V 2A 6MCPH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 6-SMD, Flat Leads |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 6-MCPH |
| Speed: | Fast Recovery = 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Schottky 30V 2A Surface Mount 6-MCPH |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 500mV @ 2A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 30µA @ 15V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -55°C ~ 125°C |
| Capacitance @ Vr, F: | 75pF @ 10V, 1MHz |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 30V |
| Other Names: | SB2003M-TL-W-ND SB2003M-TL-WOSTR |
| Current - Average Rectified (Io): | 2A |
| Reverse Recovery Time (trr): | 20ns |
Introduce
We can supply SB2003M-TL-W , send us a request quote to request SB2003M-TL-W pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SB2003M-TL-W.The price and lead time for SB2003M-TL-W depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part SB2003M-TL-W.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





