Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S1DLW RVG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy S1DLW RVG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
S1DLW RVG
| Part No | S1DLW RVG |
|---|---|
| Manufacturer | TSC (Taiwan Semiconductor) |
| Description | DIODE GEN PURP 200V 1A SOD123W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | SOD-123W |
|---|---|
| Diode Type: | Standard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Supplier Device Package: | SOD123W |
| Speed: | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Standard 200V 1A Surface Mount SOD123W |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1V @ 1A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 1µA @ 200V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 8 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -55°C ~ 175°C |
| Capacitance @ Vr, F: | - |
| Series: | - |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 200V |
| Other Names: | S1DLW RVGCT S1DLW RVGCT-ND S1DLWRVGCT |
| Current - Average Rectified (Io): | 1A |
Introduce
We can supply S1DLW RVG , send us a request quote to request S1DLW RVG pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number S1DLW RVG.The price and lead time for S1DLW RVG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part S1DLW RVG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





