Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy S1DLHMQG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy S1DLHMQG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
S1DLHMQG
| Part No | S1DLHMQG |
|---|---|
| Manufacturer | TSC (Taiwan Semiconductor) |
| Description | DIODE GEN PURP 200V 1A SUB SMA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | DO-219AB |
|---|---|
| Diode Type: | Standard |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | Sub SMA |
| Speed: | Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Diode Standard 200V 1A Surface Mount Sub SMA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 1.1V @ 1A |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 5µA @ 200V |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 21 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -55°C ~ 175°C |
| Capacitance @ Vr, F: | 9pF @ 4V, 1MHz |
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 200V |
| Current - Average Rectified (Io): | 1A |
| Reverse Recovery Time (trr): | 1.8µs |
Introduce
We can supply S1DLHMQG , send us a request quote to request S1DLHMQG pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number S1DLHMQG.The price and lead time for S1DLHMQG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part S1DLHMQG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





