Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RSS3W22KJTB with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RSS3W22KJTB with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RSS3W22KJTB
| Part No | RSS3W22KJTB |
|---|---|
| Manufacturer | AMP Connectors / TE Connectivity |
| Description | RES 22.0K OHM 3W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 22 kOhms ±5% 3W Through Hole Resistor Axial Flame Proof, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety Metal Oxide Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.197" Dia x 0.591" L (5.00mm x 15.00mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | RSS, CGS |
| Power (Watts): | 3W |
| Other Names: | 1-1624246-9 1-1624246-9-ND RSS322KJTB |
| Resistance: | 22 kOhms |
| Features: | Flame Proof, High Voltage, Pulse Withstanding, Safety |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 155°C |
| Composition: | Metal Oxide Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply RSS3W22KJTB , send us a request quote to request RSS3W22KJTB pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RSS3W22KJTB.The price and lead time for RSS3W22KJTB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RSS3W22KJTB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





