Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy RR01J22RTB with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy RR01J22RTB with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
RR01J22RTB
| Part No | RR01J22RTB |
|---|---|
| Manufacturer | AMP Connectors / TE Connectivity |
| Description | RES 22.0 OHM 1W 5% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±5% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Tape & Box (TB) |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 22 Ohms ±5% 1W Through Hole Resistor Axial Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety Metal Film |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 15 Weeks |
| Temperature Coefficient: | ±300ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.102" Dia x 0.268" L (2.60mm x 6.80mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | RR, Neohm |
| Power (Watts): | 1W |
| Other Names: | 4-1879350-9 4-1879350-9-ND A131598TB RR01J22RTB-ND |
| Resistance: | 22 Ohms |
| Features: | Flame Retardant Coating, Pulse Withstanding, Safety |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 235°C |
| Composition: | Metal Film |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply RR01J22RTB , send us a request quote to request RR01J22RTB pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number RR01J22RTB.The price and lead time for RR01J22RTB depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part RR01J22RTB.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





