Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy R1LP0408DSP-7SR#B0 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy R1LP0408DSP-7SR#B0 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
R1LP0408DSP-7SR#B0
| Part No | R1LP0408DSP-7SR#B0 |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas Electronics America |
| Description | IC SRAM 4M PARALLEL 32SOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 32-SOIC (0.450", 11.40mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Access Time: | 70ns |
| Packaging: | Tube |
| Supplier Device Package: | 32-SOP |
| Memory Type: | Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | SRAM Memory IC 4Mb (512K x 8) Parallel 70ns 32-SOP |
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Memory Size: | 4Mb (512K x 8) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Write Cycle Time - Word, Page: | 70ns |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Base Part Number: | R1LP0408 |
| Memory Format: | SRAM |
| Technology: | SRAM |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C (TA) |
Introduce
We can supply R1LP0408DSP-7SR#B0 , send us a request quote to request R1LP0408DSP-7SR#B0 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number R1LP0408DSP-7SR#B0.The price and lead time for R1LP0408DSP-7SR#B0 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part R1LP0408DSP-7SR#B0.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






