Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy R1LP0108ESF-5SI#S1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy R1LP0108ESF-5SI#S1 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
R1LP0108ESF-5SI#S1
| Part No | R1LP0108ESF-5SI#S1 |
|---|---|
| Manufacturer | Renesas Electronics America |
| Description | IC SRAM 1M PARALLEL 32TSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | 32-TFSOP (0.724", 18.40mm Width) |
|---|---|
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Access Time: | 55ns |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Supplier Device Package: | 32-TSOP (8x20) |
| Memory Type: | Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | SRAM Memory IC 1Mb (128K x 8) Parallel 55ns 32-TSOP (8x20) |
| Voltage - Supply: | 4.5 V ~ 5.5 V |
| Memory Size: | 1Mb (128K x 8) |
| Memory Interface: | Parallel |
| Write Cycle Time - Word, Page: | 55ns |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 18 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Other Names: | R1LP0108ESF-5SI#S1-ND R1LP0108ESF-5SI#S1TR |
| Memory Format: | SRAM |
| Technology: | SRAM |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C (TA) |
Introduce
We can supply R1LP0108ESF-5SI#S1 , send us a request quote to request R1LP0108ESF-5SI#S1 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number R1LP0108ESF-5SI#S1.The price and lead time for R1LP0108ESF-5SI#S1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part R1LP0108ESF-5SI#S1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation







