Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QS83XXHG220 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy QS83XXHG220 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
QS83XXHG220
| Part No | QS83XXHG220 |
|---|---|
| Manufacturer | APEM Inc. |
| Description | INDICATOR 8MM FIXED HI GRN 220V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| MSCP (Mean Spherical Candle Power): | 45° |
|---|---|
| Lens Transparency: | Green |
| Barrel Depth: | 220V |
| Wavelength - Dominant: | Diffused |
| Internal Connection: | - |
| Bulb: | Round with Flat Top, 10.00mm |
| Type Attributes: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Manufacturer Part Number: | QS83XXHG220 |
| Ratings: | AC |
| Termination Style: | Wire Leads - 7.87" (200.00mm) |
| Conductor Insulation: | 3mA |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | QS |
| Axis: | Round |
| Type: | LED |
| Other Names: | 679-3426 |
| Description: | INDICATOR 8MM FIXED HI GRN 220V |
| Wavelength - Peak: | 1200mcd |
| Panel Cutout Shape: | Green |
| Features: | - |
| Expanded Description: | LED Panel Indicator Green Diffused 45° 220V 3mA Round with Flat Top, 10.00mm Wire Leads - 7.87" (200.00mm) |
| Diameter - Inside: | 0.315" (8.00mm) |
Introduce
We can supply QS83XXHG220 , send us a request quote to request QS83XXHG220 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number QS83XXHG220.The price and lead time for QS83XXHG220 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part QS83XXHG220.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





