Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy QS83XXG12 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy QS83XXG12 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
QS83XXG12
| Part No | QS83XXG12 |
|---|---|
| Manufacturer | APEM Inc. |
| Description | INDICATOR 8MM FIXED GRN 12V WIRE |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Lens Color: | Green |
|---|---|
| Lens Transparency: | Diffused |
| Millicandela Rating: | 20mcd |
| Current: | 20mA |
| Voltage: | 12V |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | LED Panel Indicator Green Diffused 30° 12V 20mA Round with Flat Top, 10.00mm Wire Leads - 7.87" (200.00mm) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 11 Weeks |
| Ratings: | DC |
| Termination Style: | Wire Leads - 7.87" (200.00mm) |
| Panel Cutout Dimensions: | 0.315" (8.00mm) |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | QS |
| Lens Style/Size: | Round with Flat Top, 10.00mm |
| Lamp Color: | Green |
| Type: | LED |
| Other Names: | 679-3396 |
| Ingress Protection: | - |
| Wavelength - Peak: | - |
| Panel Cutout Shape: | Round |
| Features: | - |
| Viewing Angle: | 30° |
Introduce
We can supply QS83XXG12 , send us a request quote to request QS83XXG12 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number QS83XXG12.The price and lead time for QS83XXG12 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part QS83XXG12.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





