Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy P409CP224M275AH221 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy P409CP224M275AH221 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
P409CP224M275AH221
| Part No | P409CP224M275AH221 |
|---|---|
| Manufacturer | KEMET |
| Description | FILTER RC 220 OHM/0.22UF TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Height: | 0.650" (16.50mm) |
| Package / Case: | Radial |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Number of Channels: | 1 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | RC EMI Filter 1st Order Low Pass 1 Channel R = 220 Ohms, C = 0.22µF Radial |
| Resistance - Channel (Ohms): | 220 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 35 Weeks |
| Voltage - Rated: | 275VAC |
| Filter Order: | 1st |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.945" L x 0.445" W (24.00mm x 11.30mm) |
| Series: | P409 |
| Attenuation Value: | - |
| Type: | Low Pass |
| Other Names: | 399-12038 |
| Technology: | RC |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Values: | R = 220 Ohms, C = 0.22µF |
| ESD Protection: | No |
| Center / Cutoff Frequency: | - |
Introduce
We can supply P409CP224M275AH221 , send us a request quote to request P409CP224M275AH221 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number P409CP224M275AH221.The price and lead time for P409CP224M275AH221 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part P409CP224M275AH221.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





