Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy P409CE104M275AH330 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy P409CE104M275AH330 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
P409CE104M275AH330
| Part No | P409CE104M275AH330 |
|---|---|
| Manufacturer | KEMET |
| Description | FILTER RC 33 OHM/0.1UF TH |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Applications: | General Purpose |
|---|---|
| Height: | 0.551" (14.00mm) |
| Package / Case: | Radial |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Number of Channels: | 1 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | RC EMI Filter 1st Order Low Pass 1 Channel R = 33 Ohms, C = 0.1µF Radial |
| Resistance - Channel (Ohms): | 33 |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 35 Weeks |
| Voltage - Rated: | 275VAC |
| Filter Order: | 1st |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.945" L x 0.299" W (24.00mm x 7.60mm) |
| Series: | P409 |
| Attenuation Value: | - |
| Type: | Low Pass |
| Other Names: | 399-12024 |
| Technology: | RC |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Values: | R = 33 Ohms, C = 0.1µF |
| ESD Protection: | No |
| Center / Cutoff Frequency: | - |
Introduce
We can supply P409CE104M275AH330 , send us a request quote to request P409CE104M275AH330 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number P409CE104M275AH330.The price and lead time for P409CE104M275AH330 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part P409CE104M275AH330.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





