Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy OY471KE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy OY471KE with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
OY471KE
| Part No | OY471KE |
|---|---|
| Manufacturer | Ohmite |
| Description | RES 470 OHM 2W 10% AXIAL |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Tolerance: | ±10% |
|---|---|
| Package / Case: | Axial |
| Packaging: | Bulk |
| Supplier Device Package: | Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | 470 Ohms ±10% 2W Through Hole Resistor Axial Moisture Resistant, Pulse Withstanding Ceramic |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 29 Weeks |
| Temperature Coefficient: | -1000/ -1600ppm/°C |
| Height - Seated (Max): | - |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 0.276" Dia x 0.748" L (7.00mm x 19.00mm) |
| Number of Terminations: | 2 |
| Series: | OY |
| Power (Watts): | 2W |
| Resistance: | 470 Ohms |
| Features: | Moisture Resistant, Pulse Withstanding |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 220°C |
| Composition: | Ceramic |
| Failure Rate: | - |
Introduce
We can supply OY471KE , send us a request quote to request OY471KE pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number OY471KE.The price and lead time for OY471KE depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part OY471KE.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





