Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NSVR351SDSA3T1G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NSVR351SDSA3T1G with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NSVR351SDSA3T1G
| Part No | NSVR351SDSA3T1G |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | SBD SERIES 30MA 5V |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | TO-236-3, SC-59, SOT-23-3 |
|---|---|
| Diode Type: | Schottky |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Supplier Device Package: | SC-59-3/CP3 |
| Speed: | Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed |
| Detailed Description: | Diode Schottky 5V 30mA (DC) Surface Mount SC-59-3/CP3 |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If: | 230mV @ 1mA |
| Current - Reverse Leakage @ Vr: | 25µA @ 500mV |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Operating Temperature - Junction: | -55°C ~ 125°C |
| Capacitance @ Vr, F: | 0.69pF @ 200mV, 1MHz |
| Series: | Automotive, AEC-Q101 |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max): | 5V |
| Current - Average Rectified (Io): | 30mA (DC) |
Introduce
We can supply NSVR351SDSA3T1G , send us a request quote to request NSVR351SDSA3T1G pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NSVR351SDSA3T1G.The price and lead time for NSVR351SDSA3T1G depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NSVR351SDSA3T1G.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





