Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy NBC-10372 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy NBC-10372 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NBC-10372
| Part No | NBC-10372 |
|---|---|
| Manufacturer | Bud Industries, Inc. |
| Description | BOX PBT/PC GRAY 32.05"LX24.18"W |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Height: | 11.125" (282.58mm) |
|---|---|
| Container Type: | Box |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Box Plastic, PBT/PC Blend Gray Hinged Door, Lid 32.050" L x 24.180" W (814.07mm x 614.17mm) X 11.125" (282.58mm) |
| Material Flammability Rating: | UL94 5VA |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 10 Weeks |
| Weight: | 28 lbs (12.7kg) |
| Shipping Info: | Shipped from Digi-Key |
| Ratings: | IP66, NEMA 1,2,4,4X,12,13 |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Size / Dimension: | 32.050" L x 24.180" W (814.07mm x 614.17mm) |
| Color: | Gray |
| Series: | NBC |
| Thickness: | 0.200" (5.08mm) |
| Material: | Plastic, PBT/PC Blend |
| Design: | Hinged Door, Lid |
| Features: | PCB Supports, Non-Metallic Hinges |
| Area (L x W): | 775 in² (5000 cm²) |
Introduce
We can supply NBC-10372 , send us a request quote to request NBC-10372 pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number NBC-10372.The price and lead time for NBC-10372 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part NBC-10372.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
Related parts for NBC-10372
| Image | Part Number | Manufacturers | Description | View |
|---|---|---|---|---|
| NBC-06-102 | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 6A CHAS | RFQ >> | |
| NBC-06-102-D | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 6A DIN | RFQ >> | |
| NBC-06-222 | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 6A CHAS | RFQ >> | |
| NBC-06-222-D | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 6A DIN | RFQ >> | |
| NBC-06-332 | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 6A CHAS | RFQ >> | |
| NBC-06-332-D | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 6A DIN | RFQ >> | |
| NBC-06-472 | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 6A CHAS | RFQ >> | |
| NBC-06-472-D | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 6A DIN | RFQ >> | |
| NBC-06-681 | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 6A CHAS | RFQ >> | |
| NBC-06-681-D | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 6A DIN | RFQ >> | |
| NBC-10-102 | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 10A CHAS | RFQ >> | |
| NBC-10-102-D | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 10A DIN | RFQ >> | |
| NBC-10-222 | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 10A CHAS | RFQ >> | |
| NBC-10-222-D | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 10A DIN | RFQ >> | |
| NBC-10-332 | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 10A CHAS | RFQ >> | |
| NBC-10-332-D | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 10A DIN | RFQ >> | |
| NBC-10-472 | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 10A CHAS | RFQ >> | |
| NBC-10-472-D | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 10A DIN | RFQ >> | |
| NBC-10-681 | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 10A CHAS | RFQ >> | |
| NBC-10-681-D | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 10A DIN | RFQ >> | |
![]() |
NBC-10352 | Bud Industries, Inc. | BOX ABS/PC GRAY 32.05"LX24.18"W | RFQ >> |
![]() |
NBC-10372 | Bud Industries, Inc. | BOX PBT/PC GRAY 32.05"LX24.18"W | RFQ >> |
| NBC-16-102 | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 16A CHAS | RFQ >> | |
| NBC-16-102-D | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 16A DIN | RFQ >> | |
| NBC-16-222 | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 16A CHAS | RFQ >> | |
| NBC-16-222-D | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 16A DIN | RFQ >> | |
| NBC-16-332 | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 16A CHAS | RFQ >> | |
| NBC-16-332-D | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 16A DIN | RFQ >> | |
| NBC-16-472 | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 16A CHAS | RFQ >> | |
| NBC-16-472-D | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 16A DIN | RFQ >> | |
| NBC-16-681 | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 16A CHAS | RFQ >> | |
| NBC-16-681-D | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 16A DIN | RFQ >> | |
| NBC-20-102 | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 20A CHAS | RFQ >> | |
| NBC-20-102-D | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 20A DIN | RFQ >> | |
| NBC-20-222 | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 20A CHAS | RFQ >> | |
| NBC-20-222-D | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 20A DIN | RFQ >> | |
| NBC-20-332 | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 20A CHAS | RFQ >> | |
| NBC-20-332-D | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 20A DIN | RFQ >> | |
| NBC-20-472 | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 20A CHAS | RFQ >> | |
| NBC-20-472-D | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 20A DIN | RFQ >> | |
| NBC-20-681 | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 20A CHAS | RFQ >> | |
| NBC-20-681-D | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 20A DIN | RFQ >> | |
| NBC-30-102 | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 30A CHAS | RFQ >> | |
| NBC-30-102-D | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 30A DIN | RFQ >> | |
| NBC-30-222 | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 30A CHAS | RFQ >> | |
| NBC-30-222-D | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 30A DIN | RFQ >> | |
| NBC-30-332 | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 30A CHAS | RFQ >> | |
| NBC-30-332-D | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 30A DIN | RFQ >> | |
| NBC-30-472 | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 30A CHAS | RFQ >> | |
| NBC-30-472-D | Cosel | LINE FILTER 250VDC/VAC 30A DIN | RFQ >> |





