Buy NBC-10-102 with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
NBC-10-102
Part No NBC-10-102
Manufacturer Cosel
Description LINE FILTER 250VDC/VAC 10A CHAS
Data sheet
Voltage - Rated AC (Phase to Ground/Neutral):250V
Applications:General Purpose
Mounting Type:Chassis Mount
Configuration:Two Stage
Voltage - Rated AC:250V
Current:10A
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Voltage - Rated DC:250V
Inductance:-
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Termination Style:Terminal Block
Email:info@shengyuic.com
Series:NBC
Filter Type:Single Phase
Other Names:1776-2520 NBC-10-102-ND
Frequency - Operating:-
Approvals:cURus, VDE
Operating Temperature:-40°C ~ 85°C