Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy N24C64UVTG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy N24C64UVTG with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
N24C64UVTG
| Part No | N24C64UVTG |
|---|---|
| Manufacturer | AMI Semiconductor / ON Semiconductor |
| Description | IC EEPROM 64K I2C 1MHZ US8 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Access Time: | 400ns |
|---|---|
| Memory Type: | Non-Volatile |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | EEPROM Memory IC 64Kb (8K x 8) I²C 1MHz 400ns |
| Voltage - Supply: | 1.8 V ~ 5.5 V |
| Clock Frequency: | 1MHz |
| Memory Size: | 64Kb (8K x 8) |
| Memory Interface: | I²C |
| Write Cycle Time - Word, Page: | 4ms |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Memory Format: | EEPROM |
| Technology: | EEPROM |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C (TA) |
Introduce
We can supply N24C64UVTG , send us a request quote to request N24C64UVTG pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number N24C64UVTG.The price and lead time for N24C64UVTG depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part N24C64UVTG.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation





