Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MTRS9520D with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MTRS9520D with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MTRS9520D
| Part No | MTRS9520D |
|---|---|
| Manufacturer | Marktech Optoelectronics |
| Description | PHOTODIODE 468NM |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead Free / RoHS compliant |
Specifications
Data sheet
| Package / Case: | Radial - 4 Leads |
|---|---|
| Mounting Type: | Through Hole |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Reflective Optical Sensor 1.5mm Radial - 4 Leads |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 12 Weeks |
| Response Time: | 20µs |
| Sensing Distance: | 1.5mm |
| Sensing Method: | Reflective |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Series: | - |
| Other Names: | 1125-1066 MTRS9520D-DIG |
| Operating Temperature: | -20°C ~ 80°C |
| Output Type: | Photodiode |
| Current - DC Forward (If) (Max): | 60mA |
Introduce
We can supply MTRS9520D , send us a request quote to request MTRS9520D pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MTRS9520D.The price and lead time for MTRS9520D depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MTRS9520D.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






