Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy MS625X15-TSR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy MS625X15-TSR with confidence from jhykjic.com, 1 Year Warranty
MS625X15-TSR
| Part No | MS625X15-TSR |
|---|---|
| Manufacturer | Panduit |
| Description | STRAP STEEL 304 .63" X 200' |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead /RoHS non-compliant |
Specifications
Data sheet
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
|---|---|
| Tensile Strength: | - |
| Packaging: | Bulk |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Not applicable / Not applicable |
| Detailed Description: | Strapping Silver Variable 0.625" (15.88mm) 200.00' (60.96m) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | Not Applicable |
| Bundle Diameter: | Variable |
| Length - Approximate: | 200' |
| Email: | info@shengyuic.com |
| Color: | Silver |
| Wire/Cable Tie Type: | Strapping |
| Series: | Pan-Steel® MS |
| Width: | 0.625" (15.88mm) |
| Material: | Stainless Steel 304 |
| Length - Actual: | 200.00' (60.96m) |
| Features: | - |
Introduce
We can supply MS625X15-TSR , send us a request quote to request MS625X15-TSR pirce and lead JIN HONG YANG.com a professional electronic components distributor. With 10+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number MS625X15-TSR.The price and lead time for MS625X15-TSR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part MS625X15-TSR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation






